Karłowice Wielkie 33, 48-388 Kamiennik


tarasy drewniane

Tarasy drewniane mają wiele zalet. Przede wszystkim będąc wykonane z naturalnego materiału pozwalają w bezpośredni sposób połączyć dom z ogrodem. Świetnie się sprawdza w naszym klimacie, narażonym na różne warunki atmosferyczne. Szybko schnie po deszczu, w upałach nie nagrzewa się zbytnio. To tylko niektóre zalety które sprawiają, że tarasy drewniane zyskują coraz większą popularność.

Wykonanie takiego tarasu, jest czynnością wymagającą znajomości zagadnienia i doświadczenia. Fachowiec zacznie od uzgodnienia materiału z jakiego ma być wykonany taras. Przy obecnej mnogości dostępnych materiałów, w tym różnorakich rodzajów drewna, wybór najodpowiedniejszego to nie lada wyzwanie. 

Niezwykle ważny jest też podkład pod drewniany taras. Podłoże musi być stabilne, równe i twarde. Należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej dylatacji i odpływu wody. W tym celu taras drewniany jest montowany pod minimalnym kątem nachylenia (ok 3 stopnie). 

Po zamontowaniu tarasu należy go odpowiednio zabezpieczyć, na przykład poprzez olejowanie. Musimy pamiętać, że taras cały czas „pracuje”, nie ma tak stabilnych warunków jak na przykład drewno parkietowe wewnątrz budynków. Dokładne zabezpieczenie drewna jest więc jedną z kluczowych kwestii.

Centrum Podłóg Paweł Bilewicz posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem: kładziemy podłogi, schody, tarasy drewniane, naprawiamy i odnawiamy podłogi. Na drewnie i pracy z nim znamy się doskonale. Polecamy nasze usługi z zakresu tarasy drewniane.

Centrum Podłóg Bilewicz
| |
Karłowice Wielkie 33, 48-388 Kamiennik

Dobrze wykonany taras drewniany jest trwały i powinien nam służyć bezawaryjnie wiele lat. Nie da się osiągnąć tego celu, jeżeli taras jest wykonany ze złej jakości drewna które będzie się łuszczyć, lub też nie jest odpowiednio przygotowane a następnei zabezpieczone. Nie mniej ważna od materiałów jest także jakość wykonania takiego tarasu. Ważna jest fachowa wiedza i umiejętności osoby realizującej zlecenie. Po wykonaniu tarasu drewnianego z dobrej jakości materiałów, przez osobę o dużej wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu, należy jeszcze taras dobrze zabezpieczyć odpowiednim impregnatem. Aby mieć pewność, że taras drewniany jest dobrze wykonany polecamy skorzystać z Centrum Podłóg Paweł Bilewicz - naszej firmy, będącej gwarantem wykonania na najwyższym poziomie.